0900AD47A2450E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0900AD47A2450E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0900AD47A2450E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0900AD47A2450E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Description | RF ANT 895MHZ/2.4GHZ CHIP 900M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.03 | $0.91 | $0.822 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $0.719 | $0.631 | $0.558 | |||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | -6dB |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Other Names: | 712-1631-1 |
| Number of Bands: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Gain: | 2.5dBi |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz), UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 895MHz, 2.4GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 895MHz, 2.4GHz Chip RF Antenna 2.5dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0900AD47A2450E, use the request quote form to request 0900AD47A2450E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0900AD47A2450E.The price and lead time for 0900AD47A2450E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0900AD47A2450E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




