09-50-8141
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 09-50-8141 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 09-50-8141 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 09-50-8141 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN HOUSING 14POS .156 W/RAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 12000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.307 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | KK 41695 |
|---|---|
| Row Spacing: | - |
| Pitch: | 0.156" (3.96mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 0009-50-8141 0009-50-8141-E 0009508141 0009508141-E 09-50-8141-E 09508141 09508141-E 9508141 Q1157560 |
| Number of Rows: | 1 |
| Number of Positions: | 14 |
| Note: | Contacts Not Included |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Locking Ramp |
| Detailed Description: | 14 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.156" (3.96mm) |
| Contact Type: | Non-Gendered |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Receptacle |
| Color: | Natural |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 09-50-8141, use the request quote form to request 09-50-8141 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 09-50-8141.The price and lead time for 09-50-8141 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 09-50-8141.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
