0868AT43A0020E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0868AT43A0020E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0868AT43A0020E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0868AT43A0020E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson |
| Description | 868 MHz Antenna for small form factor applications |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.427 | $0.386 | $0.348 | $0.34 | ||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | -9.5dB |
| Power - Max: | 3W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Other Names: | 712-1399-1 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Gain: | -1dBi |
| Frequency Range: | 858MHz ~ 878MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 868MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 868MHz Chip RF Antenna 858MHz ~ 878MHz -1dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0868AT43A0020E, use the request quote form to request 0868AT43A0020E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0868AT43A0020E.The price and lead time for 0868AT43A0020E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0868AT43A0020E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


