0845240004-11-N7
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0845240004-11-N7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0845240004-11-N7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0845240004-11-N7 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 11" PRE-CRIMP A1858/19 BROWN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.242 | $1.065 | $0.963 | $0.887 | $0.76 | |
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 16 AWG |
|---|---|
| Series: | ML-XT, XRC |
| Other Names: | 0845240004-11-N0 0845240004-11-N0-ND |
| Number of Rows: | 1 |
| Number of Conductors: | 1 |
| Length: | 11.0" (279.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Brown 16 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Nickel 11.0" (279.4mm) |
| Contact Finish Thickness: | 80.0µin (2.03µm) |
| Contact Finish: | Nickel |
| Contact End: | Pin to Cable (Round) |
| Color: | Brown |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0845240004-11-N7, use the request quote form to request 0845240004-11-N7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0845240004-11-N7.The price and lead time for 0845240004-11-N7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0845240004-11-N7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
