0835 001 R3A0 200 JLF
CTS Electronic Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0835 001 R3A0 200 JLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0835 001 R3A0 200 JLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0835 001 R3A0 200 JLF |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Electronic Components |
| Description | CAP CER 20PF R3A RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Thickness (Max): | - |
| Temperature Coefficient: | R3A |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Other Names: | 0835 001 R3A0 200 JLF-ND 0835001R3A0200JLF |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | Straight |
| Lead Spacing: | 0.250" (6.35mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 20pF ±5% Ceramic Capacitor R3A Radial, Disc |
| Capacitance: | 20pF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0835 001 R3A0 200 JLF, use the request quote form to request 0835 001 R3A0 200 JLF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0835 001 R3A0 200 JLF.The price and lead time for 0835 001 R3A0 200 JLF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0835 001 R3A0 200 JLF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



