0830AT54A2200E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0830AT54A2200E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0830AT54A2200E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0830AT54A2200E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Description | RF ANT 750/892MHZ CER PATCH SLD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.992 | $1.68 | $1.596 | $1.536 | ||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | 3.5dB, 4.5dB |
| Power - Max: | 3W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 712-1650-2 |
| Number of Bands: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.059" (1.50mm) |
| Gain: | 2dBi |
| Frequency Range: | 700MHz ~ 800MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.1GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz |
| Frequency Group: | Wide Band |
| Frequency (Center/Band): | 750MHz, 892MHz, 1.9GHz, 2.335GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 750MHz, 892MHz, 1.9GHz, 2.335GHz LTE Ceramic Patch RF Antenna 700MHz ~ 800MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.1GHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz 2dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | LTE |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0830AT54A2200E, use the request quote form to request 0830AT54A2200E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0830AT54A2200E.The price and lead time for 0830AT54A2200E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0830AT54A2200E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


