0805ZG684ZAT2A
AVX Corporation
0805ZG684ZAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805ZG684ZAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805ZG684ZAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.68UF 10V Y5V 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.68µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.68µF