0805YA4R7CAT9A
AVX Corporation
0805YA4R7CAT9A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805YA4R7CAT9A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805YA4R7CAT9A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 4.7PF 16V NP0 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:4.7pF ±0.25pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4.7pF