0805Y6300180FCT
Knowles Syfer
0805Y6300180FCT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805Y6300180FCT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805Y6300180FCT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 0805
Data sheet
Voltage - Rated:630V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±1% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:18pF