0805Y2000101GUT
Knowles Syfer
0805Y2000101GUT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805Y2000101GUT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805Y2000101GUT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:100pF