0805Y0638P20DFT
Knowles Syfer
0805Y0638P20DFT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805Y0638P20DFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805Y0638P20DFT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 8.2PF 63V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2pF ±0.5pF 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:8.2pF