0805J2000152MXT
Knowles Syfer
0805J2000152MXT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J2000152MXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805J2000152MXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1500PF 200V X7R 0805
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1500pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1500pF