0805J1000561GAR
Knowles Syfer
0805J1000561GAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J1000561GAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805J1000561GAR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
24000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:560pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:560pF