0805J1000102MXTE01
Knowles Syfer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J1000102MXTE01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J1000102MXTE01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0805J1000102MXTE01 |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Syfer |
| Description | CAP FEEDTHRU 1000PF 100V 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.25 | $0.235 | $0.221 | $0.206 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 100V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Series: | EMI Filter |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1608-1004-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 27dB @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.045" (1.15mm) |
| Detailed Description: | 1000pF Feed Through Capacitor 100V 300mA 0805 (2012 Metric) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | - |
| Current: | 300mA |
| Capacitance: | 1000pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0805J1000102MXTE01, use the request quote form to request 0805J1000102MXTE01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0805J1000102MXTE01.The price and lead time for 0805J1000102MXTE01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0805J1000102MXTE01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

