0805J0633P90BCR
Knowles Syfer
0805J0633P90BCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J0633P90BCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805J0633P90BCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 3.9PF 63V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
24000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3.9pF ±0.1pF 63V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
Capacitance:3.9pF