0805J0630183KDT
Knowles Syfer
0805J0630183KDT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J0630183KDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805J0630183KDT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.018UF 63V X7R 0805
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:0.018µF ±10% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.018µF