0805J0500221KQT
Buy 0805J0500221KQT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805J0500221KQT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:220pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:0805J0500221KQT
Lead Style:0.051" (1.30mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable, High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Expanded Description:220pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%