0805J0500104KJT
Knowles Syfer
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J0500104KJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0805J0500104KJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0805J0500104KJT |
|---|---|
| Manufacturer | Knowles Syfer |
| Description | CAP CER |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.192 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.054" (1.37mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1608-1458-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.1µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0805J0500104KJT, use the request quote form to request 0805J0500104KJT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0805J0500104KJT.The price and lead time for 0805J0500104KJT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0805J0500104KJT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
