0805E391K501KHT
Knowles NOVACAP
0805E391K501KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805E391K501KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805E391K501KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 390PF 500V 0805
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.054" (1.37mm)
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Failure Rate:-
Detailed Description:390pF ±10% 500V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric)
Capacitance:390pF