0805D270J102KHT
Knowles NOVACAP
0805D270J102KHT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0805D270J102KHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0805D270J102KHT
Manufacturer Knowles NOVACAP
Description CAP CER 27PF 1KV C0G/NP0 0805
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.054" (1.37mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:27pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:27pF