08055C104JAJ4A
AVX Corporation
08055C104JAJ4A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 08055C104JAJ4A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 08055C104JAJ4A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.1µF