08051C332K4Z2A
AVX Corporation
08051C332K4Z2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 08051C332K4Z2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 08051C332K4Z2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:FLEXITERM®
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:08051C332K4Z2A-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Detailed Description:3300pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:3300pF