08051A8R2DAT2A
AVX Corporation
08051A8R2DAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 08051A8R2DAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 08051A8R2DAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.5pF
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:478-11857-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:8.2pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:8.2pF