080014
Mueller Electric Co.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 080014 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 080014 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 080014 |
|---|---|
| Manufacturer | Mueller Electric Co. |
| Description | TEST LEAD MINI-MICRO-PLUNGER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.49 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 20 AWG |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 300VAC |
| Temperature Range: | 221°F (105°C) |
| Series: | BU |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 36.0" (914.40mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300VAC 1 Lead, Black |
| Current Rating: | 5A |
| Contents: | 1 Lead, Black |
| Configuration: | Grabber, Hook to Grabber, Hook |
| Cable Length: | 36.0" (914.40mm) |
| 2nd Connector: | Micro Hook |
| 1st Connector: | Micro Hook |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 080014, use the request quote form to request 080014 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 080014.The price and lead time for 080014 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 080014.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

