Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0795763009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0795763009
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description 36CKT IPASS TO SATA IPASS .3M
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:30 AWG
Usage:Internal
Shielding:Shielded
Series:iPass 79536
Other Names:79576-3009
Operating Temperature:-
Number of Positions:36, 7 (4)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Length:0.98' (300.0mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gender:Male to Male
Frequency - Max:-
Features:-
Fastening Type:Latch Lock, Push-Pull
Detailed Description:36, 7 (4) Position miniSAS 4i, SATA Plug to Plug (4) 0.98' (300.0mm) Black Shielded
Current - Max/Contact:1A