0795762102
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0795762102 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0795762102 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0795762102 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CABLE MINISAS INT M-M 36POS 0.5M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.61 | $11.46 | $11.174 | $10.314 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $9.741 | $8.882 | $8.309 | $7.621 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 30 AWG |
|---|---|
| Usage: | Internal, Backplane to Controller |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | iPass 79536 |
| Other Names: | 079576-2102 079576-2102-E 0795762102-E 79576-2102 79576-2102-E 795762102 795762102-E SD-79576-200 WM1170 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 36 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Length: | 1.64' (500.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Sidebands on Cable |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Detailed Description: | 36 Position miniSAS 4i Plug to Plug 1.64' (500.0mm) Black Shielded |
| Current - Max/Contact: | 1A |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Flat, Twin Axial |
| Cable Connectors: | miniSAS 4i |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0795762102, use the request quote form to request 0795762102 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0795762102.The price and lead time for 0795762102 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0795762102.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

