0783AT43A0008E
Johanson Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0783AT43A0008E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0783AT43A0008E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0783AT43A0008E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Description | RF ANT 783MHZ CHIP SOLDER SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.383 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | -9.5dB |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Gain: | -2dBi |
| Frequency Range: | 779MHz ~ 787MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 783MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 783MHz Chip RF Antenna 779MHz ~ 787MHz -2dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0783AT43A0008E, use the request quote form to request 0783AT43A0008E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0783AT43A0008E.The price and lead time for 0783AT43A0008E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0783AT43A0008E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


