0765303047
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0765303047 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0765303047 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0765303047 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | IMPACT 5X14 GL 40MM MEZZANINE AS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 84 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $18.93 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 30V |
|---|---|
| Termination: | Press-Fit |
| Series: | Impact 76530 |
| Pitch: | 0.053" (1.35mm) |
| Packaging: | Tray |
| Other Names: | 0765-30-3047 765-30-3047 76530-3047 765303047 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows: | 15 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Number of Positions: | 210 |
| Number of Columns: | 14 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Current Rating: | - |
| Contact Layout, Typical: | 70 Differential Pairs |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Usage: | - |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style: | Impact, Guide Left |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0765303047, use the request quote form to request 0765303047 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0765303047.The price and lead time for 0765303047 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0765303047.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

