0747430002
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0747430002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0747430002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0747430002 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | SFP COPPER PATCH CABLE 4G - 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 80 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $86.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 24 AWG |
|---|---|
| Usage: | External |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 0747-43-0002 074743-0002 747-43-0002 74743-0002 747430002 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 20 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Length: | 6.56' (2.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | 4.25 Gbps |
| Features: | Active |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Detailed Description: | 20 Position SFP Plug to Plug 6.56' (2.00m) Black Shielded |
| Current - Max/Contact: | 180mA |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round, Twin Axial |
| Cable Connectors: | SFP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0747430002, use the request quote form to request 0747430002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0747430002.The price and lead time for 0747430002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0747430002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

