0745760006
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0745760006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0745760006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0745760006 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 1X PCIE CABLE ASSY 6M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 28 AWG |
|---|---|
| Usage: | External |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | TDP Triad 74576 |
| Other Names: | 074576-0006 74576-0006 745760006 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 18 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 19.69' (6.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Triad Differential Pair |
| Fastening Type: | Thumbscrews |
| Detailed Description: | 18 Position PCIe x1 Plug to Plug 19.69' (6.00m) Black Shielded |
| Current - Max/Contact: | 1.5A |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round |
| Cable Connectors: | PCIe x1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0745760006, use the request quote form to request 0745760006 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0745760006.The price and lead time for 0745760006 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0745760006.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

