0745470410
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0745470410 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0745470410 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0745470410 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | X4 SATA M CBL ASSY - 0.5M KEY 7 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $27.086 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 28 AWG |
|---|---|
| Usage: | External |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | iPass |
| Other Names: | 0745-47-0410 074547-0410 745-47-0410 74547-0410 745470410 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 26 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Length: | 1.64' (500.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Key Slot 7 (both), Pull Tab |
| Fastening Type: | Latch Lock, Push-Pull |
| Detailed Description: | 26 Position SATA Plug to Plug 1.64' (500.0mm) Black Shielded |
| Current - Max/Contact: | 1A |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round |
| Cable Connectors: | SATA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0745470410, use the request quote form to request 0745470410 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0745470410.The price and lead time for 0745470410 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0745470410.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

