0745063006
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0745063006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0745063006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0745063006 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 4X 8 PAIR CABLE ASSY 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 28 AWG |
|---|---|
| Usage: | External |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | LaneLink |
| Other Names: | 0745-06-3006 074506-3006 74506-3006 745063006 |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Positions: | 16 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length: | 6.56' (2.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | - |
| Features: | Unequalized |
| Fastening Type: | Thumbscrews |
| Detailed Description: | 16 Position Infiniband 4x Plug to Plug 6.56' (2.00m) Black Unshielded |
| Current - Max/Contact: | 500mA |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round, Twin Axial |
| Cable Connectors: | Infiniband 4x |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0745063006, use the request quote form to request 0745063006 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0745063006.The price and lead time for 0745063006 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0745063006.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

