0739392004
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0739392004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0739392004 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0739392004 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN PLUG-PLUG CABLE HSSDC2 3M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | - |
|---|---|
| Series: | 73939 |
| Return Loss: | - |
| Ratings: | - |
| Other Names: | 073939-2004 73939-2004 739392004 WM8563 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Length - Overall: | 9.8' (3.0m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Jacket (Insulation) Material: | - |
| Insertion Loss: | - |
| Fiber Type: | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Fiber Optic HSSDC2 To HSSDC2 9.8' (3.0m) |
| Color - Connectors: | Silver |
| Color - Cable: | Black |
| Cable Type: | Buffered Fiber |
| Cable Diameter: | - |
| Bend Radius: | - |
| 2nd Connector: | HSSDC2 |
| 1st Connector: | HSSDC2 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0739392004, use the request quote form to request 0739392004 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0739392004.The price and lead time for 0739392004 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0739392004.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

