0737804143
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0737804143 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0737804143 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0737804143 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | 60CKT HDM D/C STACKING MOD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 300 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $18.914 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 250V |
|---|---|
| Termination: | Press-Fit |
| Series: | HDM (High Density Metric) 73780 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Packaging: | Tube |
| Other Names: | 073780-4143 73780-4143 737804143 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows: | 6 |
| Number of Positions Loaded: | All |
| Number of Positions: | 144 |
| Number of Columns: | 24 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Stackable |
| Current Rating: | 1A |
| Contact Layout, Typical: | - |
| Contact Finish Thickness: | - |
| Contact Finish: | Gold |
| Connector Usage: | Daughtercard |
| Connector Type: | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style: | HDM |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0737804143, use the request quote form to request 0737804143 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0737804143.The price and lead time for 0737804143 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0737804143.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

