0734152101
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0734152101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0734152101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0734152101 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.691 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 170V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | 73415 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 0734-15-2101 073415-2101 73415-2101 734152101 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 165°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | 2 pcs - 1 Connector, 1 Contact |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Gold |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Snap-On |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | MMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Plug, Male Pin |
| Connector Style: | MMCX |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Beryllium Copper |
| Cable Group: | RG-405 (.086 Semi Rigid) |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Gold |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0734152101, use the request quote form to request 0734152101 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0734152101.The price and lead time for 0734152101 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0734152101.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

