0734130062
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0734130062 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0734130062 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0734130062 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN SSMCX PLUG R/A 50OHM SOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.432 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 170V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | 73413 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 0734-13-0062 734-13-0062 73413-0062 734130062 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Mounting Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | 2 pcs - 1 Connector, 1 End Cap |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Gold |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Snap-On |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | SSMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line), Right Angle Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Plug, Male Pin |
| Connector Style: | SSMCX |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Brass |
| Cable Group: | 1.32mm Coaxial Cable |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Gold |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0734130062, use the request quote form to request 0734130062 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0734130062.The price and lead time for 0734130062 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0734130062.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

