0734030375
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0734030375 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0734030375 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0734030375 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN SMB FAKRA PLUG STR 50 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.33 | $3.192 | $2.926 | $2.793 | $2.66 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $2.328 | $2.261 | $1.929 | $1.796 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 335V |
|---|---|
| Shield Termination: | Crimp |
| Series: | 73403 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 073403-0375 73403-0375 734030375 WM17191 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 50 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | IP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof |
| Includes: | 6 pcs - 1 Connector, 1 Contact, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Seal, 1 Shroud |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Brown |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Features: | Code F |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Dielectric Material: | - |
| Detailed Description: | SMB, Fakra Connector Plug, Female Socket 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp |
| Contact Termination: | Crimp |
| Connector Type: | Plug, Female Socket |
| Connector Style: | SMB, Fakra |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Cable Group: | RG-174 |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Nickel |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0734030375, use the request quote form to request 0734030375 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0734030375.The price and lead time for 0734030375 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0734030375.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

