0732512400
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0732512400 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0732512400 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0732512400 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 800 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.593 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 500V |
|---|---|
| Shield Termination: | Solder |
| Series: | 73251 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 0732-51-2400 073251-2400 732-51-2400 73251-2400 732512400 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 165°C |
| Number of Ports: | 1 |
| Mounting Type: | Panel Mount, Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature: | Bulkhead - Front Side Nut |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Cycles: | 500 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Ingress Protection: | - |
| Includes: | 4 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut, 1 Washer |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Housing Color: | Gold |
| Frequency - Max: | 18GHz |
| Features: | - |
| Fastening Type: | Threaded |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Jack, Female Socket |
| Connector Style: | SMA |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Center Contact Material: | Beryllium Copper |
| Cable Group: | - |
| Body Material: | Brass |
| Body Finish: | Gold |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0732512400, use the request quote form to request 0732512400 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0732512400.The price and lead time for 0732512400 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0732512400.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

