0731160009
Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0731160009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0731160009 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0731160009 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 8" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.827 | |||||
Specifications
Data sheet
| Style: | UMCC to UMCC |
|---|---|
| Series: | 73116 |
| Other Names: | 073116-0009 73116-0009 731160009 |
| Operating Temperature: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length: | 8.000" (203.20mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Vendor undefined / Vendor undefined |
| Gender: | Female to Female |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial UMCC to UMCC Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 8.000" (203.20mm) |
| Color: | Black |
| Cable Type: | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 2nd Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| 1st Connector: | Ultra Miniature Coaxial Plug, Female Socket, Right Angle |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0731160009, use the request quote form to request 0731160009 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0731160009.The price and lead time for 0731160009 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0731160009.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


