Affinity Medical Technologies - a Molex company
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0731160005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0731160005
Manufacturer Affinity Medical Technologies - a Molex company
Description CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 6"
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Style:UMCC to UMCC
Series:73116
Other Names:073116-0005
WM9568
Operating Temperature:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Length:6.000" (152.40mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:50 Ohms
Gender:Female to Female
Features:-
Detailed Description:Cable Assembly Coaxial UMCC to UMCC Female to Female 1.13mm OD Coaxial Cable 6.000" (152.40mm)
Color:-
Cable Type:1.13mm OD Coaxial Cable