0700010
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0700010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0700010 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0700010 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CIR BRKR THRM 10A 32VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $15.40 | $14.98 | $14.00 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $12.88 | $11.90 | $11.34 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 32V |
|---|---|
| Series: | TCP |
| Other Names: | 0700010-ND 277-7107 700010 TCP 10/DC32V TCP10/DC32V |
| Number of Poles: | 1 |
| Mounting Type: | Holder |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination: | - |
| Current Rating: | 10A |
| Breaker Type: | Thermal |
| Actuator Type: | Push to Reset |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0700010, use the request quote form to request 0700010 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0700010.The price and lead time for 0700010 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0700010.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


