0700005
Phoenix Contact
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0700005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0700005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0700005 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CIRCUIT BREAKER THRM 5A 32VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $15.40 | $14.98 | $14.00 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $12.88 | $11.90 | $11.34 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 32V |
|---|---|
| Series: | TCP |
| Other Names: | 0700005-ND 277-7075 700005 TCP 5/DC32V TCP5/DC32V |
| Number of Poles: | 1 |
| Mounting Type: | Holder |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination: | - |
| Current Rating: | 5A |
| Breaker Type: | Thermal |
| Actuator Type: | Push to Reset |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0700005, use the request quote form to request 0700005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0700005.The price and lead time for 0700005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0700005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


