07-0702-9006
Parker Chomerics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 07-0702-9006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 07-0702-9006 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 07-0702-9006 |
|---|---|
| Manufacturer | Parker Chomerics |
| Description | POLA SOLID SHEET 36X9X0.062" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $115.90 | $108.323 | $104.535 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 9.000" (228.60mm) |
|---|---|
| Type: | Gasket |
| Shape: | - |
| Series: | - |
| Plating - Thickness: | - |
| Plating: | - |
| Other Names: | 07-0702-9006-DK 1944-1084 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 200°C |
| Material: | Conductive Elastomer |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length: | 36.000" (914.40mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.062" (1.57mm) |
| Attachment Method: | Non-Conductive Adhesive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 07-0702-9006, use the request quote form to request 07-0702-9006 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 07-0702-9006.The price and lead time for 07-0702-9006 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 07-0702-9006.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


