0684L9400-01
Bel
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0684L9400-01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 0684L9400-01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 0684L9400-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 40A 350VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.55 | $2.426 | $2.304 | $1.86 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $1.577 | $1.536 | $1.294 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | 350V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.183" Dia x 0.476" L (4.65mm x 12.10mm) |
| Series: | - |
| Response Time: | Fast |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Cartridge, Non-Standard |
| Other Names: | 507-2081-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Holder |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Melting I²t: | 195 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0016 Ohms |
| Current Rating: | 40A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 250A |
| Approvals: | CE, cURus |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 0684L9400-01, use the request quote form to request 0684L9400-01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 0684L9400-01.The price and lead time for 0684L9400-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 0684L9400-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


