06773.15DRT4P
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 06773.15DRT4P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 06773.15DRT4P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 06773.15DRT4P |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.288 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | 250V |
|---|---|
| Size / Dimension: | 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm) |
| Series: | 677 |
| Response Time: | Slow |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Cartridge, Non-Standard (Axial) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Melting I²t: | 40.8 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge, Ceramic |
| DC Cold Resistance: | 0.02 Ohms |
| Current Rating: | 3.15A |
| Color: | - |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 35A |
| Approvals: | CSA, UL, VDE |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 06773.15DRT4P, use the request quote form to request 06773.15DRT4P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 06773.15DRT4P.The price and lead time for 06773.15DRT4P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 06773.15DRT4P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


