0663.200HXLL
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0663.200HXLL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0663.200HXLL
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE BOARD MNT 200MA 250VAC RAD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Series:LT-5™ 663
Response Time:Slow
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Can, Vertical
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:0.35
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Board Mount (Cartridge Style Excluded)
DC Cold Resistance:0.718 Ohms
Current Rating:200mA
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:35A