0603YC104ZAT4A
AVX Corporation
0603YC104ZAT4A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603YC104ZAT4A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603YC104ZAT4A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.1µF