0603Y2000180FAT
Knowles Syfer
0603Y2000180FAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603Y2000180FAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603Y2000180FAT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FlexiCap™
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:18pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0603 (1608 Metric)
Capacitance:18pF