0603Y0500122JXT
Buy 0603Y0500122JXT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603Y0500122JXT
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:1200pF
Thickness (Max):X7R (2R1)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FlexiCap™
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:High Reliability, Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings:AEC-Q200
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:0603Y0500122JXT
Lead Style:0.031" (0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate:-
Expanded Description:1200pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%