0603Y0250151FCR
Knowles Syfer
0603Y0250151FCR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0603Y0250151FCR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603Y0250151FCR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
32000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.032" (0.80mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:150pF